"Разбор полётов "

Хотите порекомендовать участникам что-то, что произвело на вас сильное впечатление? Заходите в этот раздел.
Правила форума
Gagara
Зарегистрированный участник
Ник: Gagara
Контактная информация:

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 19 фев 2018, 11:33

Если мы кого-то выделяем , значит кого-то обделяем !

Потому если настроены на " Люблю БОГА " ( что внутри ) - т.е. всех и вся , то не происходит кумирства и предпочтения , нет корысти , ибо если строим мост ( думаем о ком-то ) , то зачем мы это делаем ? ждём обратки , а у Себя её не получится ожидать : мол , что с Себя взять ?!

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 19 фев 2018, 21:36

47 Аминь, аминь глаголю вам: веруяй в мя имать живот вечный.
48 (Зачало 23) Аз есмь хлеб животный:
49 отцы ваши ядоша манну в пустыни, и умроша:
50 сей есть хлеб сходяй с небесе, да, аще кто от него яст, не умрет:
51 аз есмь хлеб животный, иже сшедый с небесе: аще кто снесть от хлеба сего, живъ будет во веки: и хлеб, егоже аз дам, плоть моя есть, юже аз дам за живот мира.
52 Пряхуся же между собою жидове, глаголюще: како может сей нам дати плоть (свою) ясти?
53 Рече же им иисус: аминь, аминь глаголю вам: аще не снесте плоти сына человеческаго, ни пиете крове его, живота не имате в себе.
54 ядый мою плоть и пияй мою кровь имать живот вечный, и аз воскрешу его в последний день.
55 плоть бо моя истинно есть брашно, и кровь моя истинно есть пиво.
56 (Зачало 24) ядый мою плоть и пияй мою кровь во мне пребывает, и аз в нем.
57 якоже посла мя живый отец, и аз живу отца ради: иъ ядый мя, и той жив будетмене ради.
58 Сей есть хлеб сшедый с небесе: не якоже ядоша отцы ваши манну, и умроша: ядый хлеб сей жив будет во веки.

63 дух есть, иже оживляет, плоть не пользуетъ ничтоже: глаголы, яже аз глаголах вам, духъ суть и живот суть:

Кто поверит примет в инфу о Спасении Истинном в себе , что от Себя Истинного - тот и Жизнь настоящую вечную ощутит .
Плоть ( физ. мир ) - дух ( инфа )
Кровь ( Даша ) - Жизнь Истинная Настоящая

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 20 фев 2018, 16:49

33 хлеб бо божий есть сходяй с небесе и даяй живот миру.
- инфа божья ( из ЦБ ) приходит через Душу и даёт Жизнь миру .

Источник Любви - БОГ , "сыны " ( всё проявленное и непроявленное ) не есть Источник , они питаются Любовью , и только в этом случае они БОГ , ибо " продукты их жизнедеятельности", в такой способ , тоже является Любовь.
45 есть писано во пророцех: и будут вси научени богом. Всяк слышавый от отца и навык, приидет ко мне.
65 И глаголаше: сего ради рех вам, яко никтоже может приити ко мне, аще не будет ему дано от отца моего.
-- а что б дано было , нужно сильно постараться ))

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 20 фев 2018, 19:46

Женщина создана быть "ребром" - напоминание мужчине в его делах о Сути - о Любви , но не "костью" в горле .
22 И созда господь бог ребро, еже взя от адама, в жену, и приведе ю ко адаму.
23 И рече адам: се, ныне кость от костей моих и плоть от плоти моея: сия наречется [жена], яко от мужа своего взята бысть сия.

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 20 фев 2018, 21:38

18 глаголяй от себе, славы своея ищет: а ищяй славы пославшаго его, сей истиненъ есть , и несть неправды в нем.
- не ищи ни в мыслях ни в делах славы себе, думай как Любовь проявлять и Её воспитывать .

24 не судите на лица, но праведный суд судите.

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 21 фев 2018, 23:10

"Сорок четвётый к доске " ))
""44 вы отца (вашего) диавола есте, и похоти отца вашего хощете творити: он человекоубийца бе искони, и во истине не стоит, яко несть истины в нем: егда глаголет лжу, от своихъ глаголет: яко ложь есть и отец лжи:""
Ложь - порабощение диаволом - не лгите и не извивайтесь и тогда Отец ваш будет Бог Истинный - Любовь !

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 22 фев 2018, 19:11

29 и пославый мя со мною есть: не остави мене единаго отец, яко аз угодная ему всегда творю.

35 раб же не пребывает в дому во век: сынъ пребывает во век:

БОГУ рабы не нужны !

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 24 фев 2018, 19:25

38 Тогда глагола им иисус: прискорбна есть душа моя до смерти: пождите зде и бдите со мною.
39 И прешед мало, паде на лицы своем, моляся и глаголя: отче мой, аще возможно есть, да мимоидет от мене чаша сия: обаче не якоже аз хощу, но якоже ты.
35 И прешед мало, паде на земли и моляшеся, да, аще возможно есть, мимо идет от него час:
36 и глаголаше: авва отче, вся возможна тебе: мимо неси от мене чашу сию: но не еже азъ хощу, но еже ты.
41 И сам отступи от них яко вержениемъ камене, и поклонь колена моляшеся,
42 глаголя: отче, аще волиши мимонести чашу сию от мене: обаче не моя воля, но твоя да будет.
Мы всякого хотим , но непременно знаем , что лучше будет , как наше Истинное Я того пожелает и пусть безусловно лучше по Воле Его происходит .

"сознание " покорно с благоговением уступает " своё " место " подсознанию " - Любви , ЦБ - что внутри нас .

И человек уже не Сын Человеческий , а Сын Божий - БОГ .

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 24 фев 2018, 19:51

2 И вопросиша его ученицы его, глаголюще: равви, кто согреши, сей ли, или родителя его, яко слеп родися?
3 отвеща иисус: ни сей согреши, ни родителя его, но да явятся дела божия на нем:

39 (Зачало 35) И рече иисус: на суд аз в миръ сей приидох, да невидящии видят, и видящии слепи будут.
40 И слышаша от фарисей сия сущии с ним, и реша ему: еда и мы слепи есмы?
41 Рече им иисус: аще бысте слепи были, не бысте имели греха: ныне же глаголете, яко видим: грех убо ваш пребывает.
Всё от Бога и все деяния от Него , каждый ИМ ведом - БОГ не ошибается , всё , чтобы проявился Он ! Ярлык " грех " - это клише сознания !
Последний раз редактировалось Gagara 24 фев 2018, 22:03, всего редактировалось 1 раз.

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 24 фев 2018, 20:46

1 Аминь, аминь глаголю вам: не входяй дверьми во двор овчий, но прелазя инуде, той тать есть и разбойник:
2 а входяй дверьми пастырь есть овцам:
3 сему дверник отверзает, и овцы гласъ его слышат, и своя овцы глашает по имени, и изгонит их:
4 и егда своя овцы ижденет, пред ними ходит: и овцы по нем идут, яко ведятъ глас его:
5 по чуждем же не идут, но бежат от него, яко не знают чуждаго гласа.
7 Рече же паки им иисус: аминь, аминь глаголю вам, яко аз есмь дверь овцам.
8 Вси, елико (ихъ) прииде прежде мене, татие суть и разбойницы: но не послушаша ихъ овцы.
9 (Зачало 36) Аз есмь дверь: мною аще кто внидет, спасется: и внидет и изыдет, и пажить обрящет.
16..........и глас мой услышат: и будет едино стадо
БОГ ( наше Истинное Я ) " послал " нам наше " Спасение " и только оно является средством которому будут рады и покорны наше всё непроявленное и проявленное ( духов . и мат. тела ) и Единство будет ; все прочие окольные пути - обворовывают нас же .

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 24 фев 2018, 21:52

17 (Зачало 37) Сего ради мя отец любит, яко аз душу мою полагаю, да паки прииму ю:
18 никтоже возмет ю от мене, но аз полагаю ю о себе: область имам положити ю, и область имам паки прияти ю. Сию заповедь приях от отца моего.

29 отец мой, иже даде мне, болий всехъ есть: и никтоже может восхитити их от руки отца моего:
30 аз и отец едино есма.

33 отвещаша ему иудее, глаголюще: о добре деле камение не мещем на тя, но о хуле, яко ты, человек сый, твориши себе бога.
34 отвеща им иисус: несть ли писано в законе вашем: аз рех: бози есте?

38 аще ли творю, аще и мне не веруете, деломъ (моимъ) веруйте: да разумеете и веруете, яко во мне отец, и аз в нем.

Мы всегда были БОГ, с самого рождения и до него ........ просто иногда ( при неких обстоятельствах ) происходит момент чёткого осознания Того и это запускает в нас совершенно иные процессы .

За нами выбор , но в чём именно ? Выбор заключается в отказе от всего ради БОГА , вот только тогда и даётся " свыше " осознание , что мы и есть БОГ .

Ну вот реально в мозгу отказаться от всего , реально посвятить жизнь БОГУ , стать ну как бы монахом в миру (мат. сторона не критерий ) и только тогда не будет зависимости и будет всё даваться , а по большому счёту всё станет пофиг , одна благодарность переполняет )))

Это даже не путь , это принятие данности : ОН в нас - мы с самого рождения БОГ , Он - Единственный Источник , что утолит жажду !

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 25 фев 2018, 21:14

Молитва "Отче наш " на языке Христа.

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 25 фев 2018, 23:04

9 ......аще кто ходит во дни, не поткнется, яко свет мира сего видит:
10 аще же кто ходит в нощи, поткнется, яко несть света в нем.
-- Любовь правит миром , сомневающийся - спотыкается, знающий - ходит смело !

Оп, момент :
45 Мнози убо от иудей пришедшии к марии и видевше, яже сотвори иисус, вероваша въ него:
46 нецыи же от них идоша к фарисеом и рекоша им, яже сотвори иисус.

47 (Зачало 40) Собраша убо архиерее и фарисее сонм, и глаголаху: что сотворимъ? яко человекъ сей многа знамения творит:
48 аще оставим его тако, вси уверуютъ в него: и приидут римляне, и возмут место и язык наш.
Т.е. Христианство поглотит Иудейство и этого боялись "жидове " уже 2000 лет назад ?! Вот почему среди иудеев табу на Новый Завет: спасение своё приняли за гибель , силу свою , приобретение - за мнимость потери.

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 26 фев 2018, 17:07

12 входяще же в дом целуйте его, глаголюще: мир дому сему:
Дом - обитель Души , ей и нужно мир желать , и в Доме - целовать Его , ибо Он Везде-сущ !

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 26 фев 2018, 22:28

4 Глагола же един от ученик его, иуда симонов искариотский, иже хотяше его предати:
5 чесо ради миро сие не продано бысть на триехъ стех пенязь и дано нищимъ?
6 Сие же рече, не яко о нищих печашеся, но яко тать бе, и ковчежец имеяше, и вметаемая ношаше.
Живущий для дела ( необходимости ) , но не для Любви - ошибается , потому всегда предаст , предаёт Любовь в поступках .

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 27 фев 2018, 17:36

24 аминь, аминь глаголю вам: аще зерно пшенично пад на земли не умрет, то едино пребывает: аще же умрет, мног плод сотворит:
25 любяй душу свою, погубит ю: и [b]ненавидяй души своея в мире сем, в живот вечный сохранитъ ю: [/b]
26 аще кто мне служит, мне да последствует: и идеже есмь аз, ту и слуга мой будет: и аще кто мне служит, почтит его отецъ мой:
27 ныне душа моя возмутися и что реку? отче, спаси мя от часа сего: но сего ради приидохъ на час сей:
28 отче, прослави имя твое.
50 и вем, яко заповедь его живот вечный есть: яже убо аз глаголю, якоже рече мне отец, тако глаголю.

Мы ( Душа , дух ,тела , судьба , глаза , руки , голоса и пр ... ) только средство БОГА Святого , всем перечисленным действует ОН , признание этого и требуется для настоящей Жизни . Настраиваемся на Любовь ( Она через нас ) и Она будет нами говорить , писать , мысли , чувства слать . Судьба именно такая , какая нужна БОГУ и для БОГА , а не для эго .

Ибо мы БОГУ не нужны в качестве ходячих ПК с знаниями и познаниями , мы нужны непременно как средство Его Проявления , т.е . тело - Его тело , дух - Его дух , Душа - Его Душа , нами ОН делает , мыслит и чувствует .
Эго - мнимость и мнительность - нафиг никому не нужно , только сатане ( зависимость ) .
" Ни как я хочу , но как Ты ( БОГ ) хочешь " - всё для исполнения ВОЛИ ЕГО , а она лучшая , ибо Он есть Любовь и это истинное счастье и радость ))))

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 01 мар 2018, 22:18

1 Прежде же праздника пасхи, ведый иисус, яко прииде ему час, да прейдет от мира сего ко отцу, возлюбль своя сущия в мире, до конца возлюби их.
13 Вы глашаете мя учителя и господа: и добре глаголете, есмь бо.
14 Аще убо аз умых ваши нозе, господь и учитель, и вы должни есте друг другу умывати нозе:
15 образ бо дах вам, да, якоже аз сотворихъ вам, и вы творите.
17 Аще сия весте, блажени есте, аще творите я.
34 Заповедь новую даю вам, да любите другъ друга: якоже возлюбих вы, да и вы любите себе:
35 о сем разумеют вси, яко мои ученицы есте, аще любовь имате между собою.
Смысл наш в мире этом - возлюбить всех и вся до конца , каждого без исключения !

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 02 мар 2018, 17:40

16 и аз умолю отца, и иного утешителя даст вам, да будет с вами в век,
26 утешитель же, дух святый, егоже послетъ отец во имя мое, той вы научит всему, и воспомянет вам вся, яже рех вам.
- вот что такое Дух Святой !
25 Сия глаголах вам в вас сый:
28 Слышасте, яко аз рех вам: иду и прииду к вам. Аще бысте любили мя, возрадовалися бысте (убо), яко рех: иду ко отцу: яко отец мой болий мене есть.
- Христос в нас и говорит в нас , с любовью приняли бы это , то с радостью своё я посвятили бы своему Я большему истинному .
30 Ктому не много глаголю с вами: грядет бо сего мира князь, и во мне не имать ничесоже.
31 Но да разумеет мир, яко люблю отца, и якоже заповеда мне отец, тако творю: востаните, идем отсюду.
Князь мира сего - делящий - не имеет спасения . Выйдем из мира деления только любя и творя как велит Любовь .

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 03 мар 2018, 21:30

Зачало 50.
1 Аз есмь лоза истинная, и отец мой делатель [/b]есть:
2 всяку розгу о мне не творящую плода, изметъ ю: и всяку творящую плод, отребит ю, да множайший плод принесет.
3 уже[b] вы чисти
есте за слово, еже глаголах вам.
4 Будите во мне, и аз в вас. якоже розга не может плода сотворити о себе, аще не будетъ на лозе, тако и вы, аще во мне не пребудете.
5 Аз есмь лоза, вы (же) рождие: (и) иже будет во мне, и аз в нем, той сотворитъ плод мног, яко без мене не можете творити ничесоже:
6 аще кто во мне не пребудет, извержется вон, якоже розга, и изсышет: и собираютъ ю и во огнь влагают, и сгарает:
7 аще пребудете во мне и глаголы мои в васъ пребудут, егоже аще хощете, просите, и будетъ вам:
8 о сем прославися отец мой, да плод многъ сотворите, и будете мои ученицы.

В нас ДЕЛАТЕЛЬ ( не виноградарь как в переводе ) , в нас - РОЖДАЮЩЕЕ плоды реальные если Истины придерживаемся и учимся быть Истиной ; плоды Истины - будут и будут множится , но ложные мнимости будут выжжены ( аура выгорит до основы ( Сути ) вечной ) .

Gagara
Контактная информация:

Сообщение Gagara » 04 мар 2018, 23:16

15 (Зачало 54) Вся, елика имать отец, моя суть: сего ради рех, яко от моего прииметъ и возвестит вам.
16 Вмале, и (ктому) не видите мене: и паки вмале, и узрите мя, яко иду ко отцу.

20 аминь, аминь глаголю вам, яко восплачетеся и возрыдаете вы, а мир возрадуется: вы же печальни будете, но печаль ваша в радость будет:
21 жена егда раждает, скорбь имать, яко прииде год ея: егда же родит отроча, ктому не помнит скорби за радость, яко родися человек в мир:
22 и вы же печаль имате убо ныне: паки же узрю вы, и возрадуется сердце ваше, и радости вашея никтоже возмет от вас:
23 и в той день мене не воспросите ничесоже.
Всё что имеет Отец ( Любовь ) - Суть наша , о том говорится . Пока мы " младенцы " не видим спасения , но именно "младенцами" будучи должны увидеть и спасение , ибо оно к Любви ведёт . А до того будем пребывать в печали , пока ту радость вечную в себе не ощутим , и вопросы по спасению отпадут сами собой .
32 се, грядет час, и ныне прииде, да разыдетеся кийждо во своя и мене единаго оставите: и несмь един, яко отец со мною есть:
33 сия глаголах вам, да во мне мир имате: въ мире скорбни будете: но дерзайте, (яко) азъ победих мир.
Никто не один и не одинок , ибо БОГ пребывает в нём .

Имейте мир в спасении , принимайте мир как спасение , если же окунёмся в мир скорби - дерзайте изначально на корню его победить .

Вернуться в «Позвольте с вами поделиться»