"Разбор полётов "

Хотите порекомендовать участникам что-то, что произвело на вас сильное впечатление? Заходите в этот раздел.
Правила форума
Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 24 фев 2018, 20:46

1 Аминь, аминь глаголю вам: не входяй дверьми во двор овчий, но прелазя инуде, той тать есть и разбойник:
2 а входяй дверьми пастырь есть овцам:
3 сему дверник отверзает, и овцы гласъ его слышат, и своя овцы глашает по имени, и изгонит их:
4 и егда своя овцы ижденет, пред ними ходит: и овцы по нем идут, яко ведятъ глас его:
5 по чуждем же не идут, но бежат от него, яко не знают чуждаго гласа.
7 Рече же паки им иисус: аминь, аминь глаголю вам, яко аз есмь дверь овцам.
8 Вси, елико (ихъ) прииде прежде мене, татие суть и разбойницы: но не послушаша ихъ овцы.
9 (Зачало 36) Аз есмь дверь: мною аще кто внидет, спасется: и внидет и изыдет, и пажить обрящет.
16..........и глас мой услышат: и будет едино стадо
БОГ ( наше Истинное Я ) " послал " нам наше " Спасение " и только оно является средством которому будут рады и покорны наше всё непроявленное и проявленное ( духов . и мат. тела ) и Единство будет ; все прочие окольные пути - обворовывают нас же .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 24 фев 2018, 21:52

17 (Зачало 37) Сего ради мя отец любит, яко аз душу мою полагаю, да паки прииму ю:
18 никтоже возмет ю от мене, но аз полагаю ю о себе: область имам положити ю, и область имам паки прияти ю. Сию заповедь приях от отца моего.

29 отец мой, иже даде мне, болий всехъ есть: и никтоже может восхитити их от руки отца моего:
30 аз и отец едино есма.

33 отвещаша ему иудее, глаголюще: о добре деле камение не мещем на тя, но о хуле, яко ты, человек сый, твориши себе бога.
34 отвеща им иисус: несть ли писано в законе вашем: аз рех: бози есте?

38 аще ли творю, аще и мне не веруете, деломъ (моимъ) веруйте: да разумеете и веруете, яко во мне отец, и аз в нем.

Мы всегда были БОГ, с самого рождения и до него ........ просто иногда ( при неких обстоятельствах ) происходит момент чёткого осознания Того и это запускает в нас совершенно иные процессы .

За нами выбор , но в чём именно ? Выбор заключается в отказе от всего ради БОГА , вот только тогда и даётся " свыше " осознание , что мы и есть БОГ .

Ну вот реально в мозгу отказаться от всего , реально посвятить жизнь БОГУ , стать ну как бы монахом в миру (мат. сторона не критерий ) и только тогда не будет зависимости и будет всё даваться , а по большому счёту всё станет пофиг , одна благодарность переполняет )))

Это даже не путь , это принятие данности : ОН в нас - мы с самого рождения БОГ , Он - Единственный Источник , что утолит жажду !

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 25 фев 2018, 21:14

phpBB [media]


Молитва "Отче наш " на языке Христа.

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 25 фев 2018, 23:04

9 ......аще кто ходит во дни, не поткнется, яко свет мира сего видит:
10 аще же кто ходит в нощи, поткнется, яко несть света в нем.
-- Любовь правит миром , сомневающийся - спотыкается, знающий - ходит смело !


Оп, момент :
45 Мнози убо от иудей пришедшии к марии и видевше, яже сотвори иисус, вероваша въ него:
46 нецыи же от них идоша к фарисеом и рекоша им, яже сотвори иисус.

47 (Зачало 40) Собраша убо архиерее и фарисее сонм, и глаголаху: что сотворимъ? яко человекъ сей многа знамения творит:
48 аще оставим его тако, вси уверуютъ в него: и приидут римляне, и возмут место и язык наш.
Т.е. Христианство поглотит Иудейство и этого боялись "жидове " уже 2000 лет назад ?! Вот почему среди иудеев табу на Новый Завет: спасение своё приняли за гибель , силу свою , приобретение - за мнимость потери.

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 26 фев 2018, 17:07

12 входяще же в дом целуйте его, глаголюще: мир дому сему:
Дом - обитель Души , ей и нужно мир желать , и в Доме - целовать Его , ибо Он Везде-сущ !

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 26 фев 2018, 22:28

4 Глагола же един от ученик его, иуда симонов искариотский, иже хотяше его предати:
5 чесо ради миро сие не продано бысть на триехъ стех пенязь и дано нищимъ?
6 Сие же рече, не яко о нищих печашеся, но яко тать бе, и ковчежец имеяше, и вметаемая ношаше.
Живущий для дела ( необходимости ) , но не для Любви - ошибается , потому всегда предаст , предаёт Любовь в поступках .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 27 фев 2018, 17:36

24 аминь, аминь глаголю вам: аще зерно пшенично пад на земли не умрет, то едино пребывает: аще же умрет, мног плод сотворит:
25 любяй душу свою, погубит ю: и [b]ненавидяй души своея в мире сем, в живот вечный сохранитъ ю: [/b]
26 аще кто мне служит, мне да последствует: и идеже есмь аз, ту и слуга мой будет: и аще кто мне служит, почтит его отецъ мой:
27 ныне душа моя возмутися и что реку? отче, спаси мя от часа сего: но сего ради приидохъ на час сей:
28 отче, прослави имя твое.
50 и вем, яко заповедь его живот вечный есть: яже убо аз глаголю, якоже рече мне отец, тако глаголю.


Мы ( Душа , дух ,тела , судьба , глаза , руки , голоса и пр ... ) только средство БОГА Святого , всем перечисленным действует ОН , признание этого и требуется для настоящей Жизни . Настраиваемся на Любовь ( Она через нас ) и Она будет нами говорить , писать , мысли , чувства слать . Судьба именно такая , какая нужна БОГУ и для БОГА , а не для эго .

Ибо мы БОГУ не нужны в качестве ходячих ПК с знаниями и познаниями , мы нужны непременно как средство Его Проявления , т.е . тело - Его тело , дух - Его дух , Душа - Его Душа , нами ОН делает , мыслит и чувствует .
Эго - мнимость и мнительность - нафиг никому не нужно , только сатане ( зависимость ) .
" Ни как я хочу , но как Ты ( БОГ ) хочешь " - всё для исполнения ВОЛИ ЕГО , а она лучшая , ибо Он есть Любовь и это истинное счастье и радость ))))

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 01 мар 2018, 22:18

1 Прежде же праздника пасхи, ведый иисус, яко прииде ему час, да прейдет от мира сего ко отцу, возлюбль своя сущия в мире, до конца возлюби их.
13 Вы глашаете мя учителя и господа: и добре глаголете, есмь бо.
14 Аще убо аз умых ваши нозе, господь и учитель, и вы должни есте друг другу умывати нозе:
15 образ бо дах вам, да, якоже аз сотворихъ вам, и вы творите.
17 Аще сия весте, блажени есте, аще творите я.
34 Заповедь новую даю вам, да любите другъ друга: якоже возлюбих вы, да и вы любите себе:
35 о сем разумеют вси, яко мои ученицы есте, аще любовь имате между собою.
Смысл наш в мире этом - возлюбить всех и вся до конца , каждого без исключения !

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 02 мар 2018, 17:40

16 и аз умолю отца, и иного утешителя даст вам, да будет с вами в век,
26 утешитель же, дух святый, егоже послетъ отец во имя мое, той вы научит всему, и воспомянет вам вся, яже рех вам.
- вот что такое Дух Святой !
25 Сия глаголах вам в вас сый:
28 Слышасте, яко аз рех вам: иду и прииду к вам. Аще бысте любили мя, возрадовалися бысте (убо), яко рех: иду ко отцу: яко отец мой болий мене есть.
- Христос в нас и говорит в нас , с любовью приняли бы это , то с радостью своё я посвятили бы своему Я большему истинному .
30 Ктому не много глаголю с вами: грядет бо сего мира князь, и во мне не имать ничесоже.
31 Но да разумеет мир, яко люблю отца, и якоже заповеда мне отец, тако творю: востаните, идем отсюду.
Князь мира сего - делящий - не имеет спасения . Выйдем из мира деления только любя и творя как велит Любовь .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 03 мар 2018, 21:30

Зачало 50.
1 Аз есмь лоза истинная, и отец мой делатель [/b]есть:
2 всяку розгу о мне не творящую плода, изметъ ю: и всяку творящую плод, отребит ю, да множайший плод принесет.
3 уже[b] вы чисти
есте за слово, еже глаголах вам.
4 Будите во мне, и аз в вас. якоже розга не может плода сотворити о себе, аще не будетъ на лозе, тако и вы, аще во мне не пребудете.
5 Аз есмь лоза, вы (же) рождие: (и) иже будет во мне, и аз в нем, той сотворитъ плод мног, яко без мене не можете творити ничесоже:
6 аще кто во мне не пребудет, извержется вон, якоже розга, и изсышет: и собираютъ ю и во огнь влагают, и сгарает:
7 аще пребудете во мне и глаголы мои в васъ пребудут, егоже аще хощете, просите, и будетъ вам:
8 о сем прославися отец мой, да плод многъ сотворите, и будете мои ученицы.

В нас ДЕЛАТЕЛЬ ( не виноградарь как в переводе ) , в нас - РОЖДАЮЩЕЕ плоды реальные если Истины придерживаемся и учимся быть Истиной ; плоды Истины - будут и будут множится , но ложные мнимости будут выжжены ( аура выгорит до основы ( Сути ) вечной ) .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 04 мар 2018, 23:16

15 (Зачало 54) Вся, елика имать отец, моя суть: сего ради рех, яко от моего прииметъ и возвестит вам.
16 Вмале, и (ктому) не видите мене: и паки вмале, и узрите мя, яко иду ко отцу.

20 аминь, аминь глаголю вам, яко восплачетеся и возрыдаете вы, а мир возрадуется: вы же печальни будете, но печаль ваша в радость будет:
21 жена егда раждает, скорбь имать, яко прииде год ея: егда же родит отроча, ктому не помнит скорби за радость, яко родися человек в мир:
22 и вы же печаль имате убо ныне: паки же узрю вы, и возрадуется сердце ваше, и радости вашея никтоже возмет от вас:
23 и в той день мене не воспросите ничесоже.
Всё что имеет Отец ( Любовь ) - Суть наша , о том говорится . Пока мы " младенцы " не видим спасения , но именно "младенцами" будучи должны увидеть и спасение , ибо оно к Любви ведёт . А до того будем пребывать в печали , пока ту радость вечную в себе не ощутим , и вопросы по спасению отпадут сами собой .
32 се, грядет час, и ныне прииде, да разыдетеся кийждо во своя и мене единаго оставите: и несмь един, яко отец со мною есть:
33 сия глаголах вам, да во мне мир имате: въ мире скорбни будете: но дерзайте, (яко) азъ победих мир.
Никто не один и не одинок , ибо БОГ пребывает в нём .

Имейте мир в спасении , принимайте мир как спасение , если же окунёмся в мир скорби - дерзайте изначально на корню его победить .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 05 мар 2018, 17:03

24 (Зачало 69) Тогда иисус рече учеником своим: аще кто хощет по мне ити, да отвержется себе и возмет крест свой и по мне грядет:
25 иже бо аще хощет душу свою спасти, погубитъ ю: и иже аще погубит душу свою мене ради, обрящет ю:
***
22 и вы же печаль имате убо ныне: паки же узрю вы, и возрадуется сердце ваше, и радости вашея никтоже возмет от вас:
23 и в той день мене не воспросите ничесоже.
Кто душу свою , ради меня ( Души мировой ) отдаст , тот её ( Душу мировую ) и приобретёт ! - и радость от того будет вечная и уже не будет вопросов .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 05 мар 2018, 23:02

Целая глава посвящена Единству , где Отче - это наше Истинное Я - Любовь ; Христос - нами же рождённая Вечная Мировая Душа Единая на всех , для сохранения Мира ( инфы о Вселенной как перестанет быть )

Глава 17.

Зачало 56.
1 Сия глагола иисус и возведе очи свои на небо и рече: отче, прииде час: прослави сына твоего, да и сын твой прославит тя:
2 якоже дал еси ему власть всякия плоти, да всяко, еже дал еси ему, даст имъ живот вечный:
3 се же есть живот вечный, да знают тебе единаго истиннаго бога, и егоже послалъ еси иисус христа.
4 Аз прославих тя на земли, дело соверших, еже дал еси мне да сотворю:
5 и ныне прослави мя ты, отче, у тебе самого славою, юже имех у тебе прежде мир не бысть.
6 явих имя твое человеком, ихже далъ еси мне от мира: твои беша, и мне ихъ дал еси, и слово твое сохраниша:
7 ныне разумеша, яко вся, елика дал еси мне, от тебе суть:
8 яко глаголы, ихже дал еси мне, дахъ им, и тии прияша, и разумеша воистинну, яко от тебе изыдох, и вероваша, яко ты мя послал еси.
9 Аз о сих молю: не о (всемъ) мире молю, но о тех, ихже дал еси мне, яко твои суть:
10 и моя вся твоя суть, и твоя моя: и прославихся в них:
11 и ктому несмь в мире, и сии в мире суть, и аз к тебе гряду. отче святый, соблюди их во имя твое, ихже дал еси мне, да будут едино, якоже (и) мы.
12 егда бех с ними в мире, аз соблюдахъ их во имя твое: ихже дал еси мне, сохраних, и никтоже от них погибе, токмо сын погибельный, да сбудется писание:
13 ныне же к тебе гряду, и сия глаголю в мире, да имут радость мою исполнену в себе.
14 Аз дах им слово твое, и мир возненавиде их, яко не суть от мира, якоже (и) азъ от мира несмь:
15 не молю, да возмеши их от мира, но да соблюдеши их от неприязни:
16 от мира не суть, якоже (и) аз от мира несмь:
17 святи их во истину твою: слово твое истина есть.
18 (Зачало 57) якоже мене послал еси в мир, и аз послах их в мир,
19 и за них аз свящу себе, да и тии будутъ священи во истину.
20 Не о сих же молю токмо, но и о верующихъ словесе их ради в мя,
21 да вси едино будут: якоже ты, отче, во мне, и аз в тебе, да и тии в нас едино будут: да (и) мир веру имет, яко ты мя послал еси:
22 и аз славу, юже дал еси мне, дахъ им: да будут едино, якоже мы едино есма:
23 аз в них, и ты во мне: да будут совершени во едино, и да разумеет мир, яко ты мя послал еси и возлюбил еси их, якоже мене возлюбил еси.
24 отче, ихже дал еси мне, хощу, да идеже есмь аз, и тии будут со мною, да видят славу мою, юже дал еси мне, яко возлюбил мя еси прежде сложения мира.
25 отче праведный, и мир тебе не позна, аз же тя познах, и сии познаша, яко ты мя послал еси:
26 и сказах им имя твое, и скажу, да любы, еюже мя еси возлюбил, в них будет, и аз в них.

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 06 мар 2018, 20:13

35 отвеща пилат: еда аз жидовин есмь? род твой и архиерее предаша тя мне: что еси сотворилъ?
38 Глагола ему пилат: что есть истина? И сие рек, паки изыде ко иудеом, и глагола им: аз ни единыя вины обретаю в нем:
39 есть же обычай вам, да единаго вамъ отпущу на пасху: хощете ли убо, (да) отпущу вам царя иудейска?
40 Возопиша же паки вси, глаголюще: не сего, но варавву. Бе же варавва разбойник.
""Заявления минобороны Британии о новом оружии РФ ""
25 Бе же симон петр стоя и греяся. Реша же ему: еда и ты от ученик его еси? он (же) отвержеся и рече: несмь.
26 Глагола един от раб архиереовых, южика сый, емуже петр уреза ухо: не азъ ли тя видех в вертограде с нимъ?
27 Паки убо петр отвержеся, и абие петель возгласи.
Вертоград наук (устар.) — учёное учреждение.
Уже в третий раз Европа отвергла ( предала ) Правду и Спасение - "петух" её таки клюнул : санкции 2017 ( и не только ) крепко "клюнули ".

пилаты - передплаты

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 06 мар 2018, 22:59

<iframe width="510" height="287" src="
phpBB [media]
" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 07 мар 2018, 14:15

7 И созда бог человека, персть (вземъ) от земли, и вдуну в лице его дыхание жизни: и бысть человек в душу живу.
8 И насади господь бог рай во едеме на востоцех, и введе тамо человека, егоже созда.
- район Сибири


Мы, когда-то, говорили вам, что вы пришли 15000 лет назад....
Душа меняет и выбирает тела ваши, но не наоборот. И потому, если вы духовно изменитесь, изменится и ваше тело. Если вы ничего не делали и оставались на месте, вы опять станете и останетесь в том же теле. Вы, опять будете человеком. Вы можете сотни раз, в вашем понятии, оставаться человеком, - это не значит, что вы продвинулись или остановились,- это только говорит о том, что вы разучились идти
.

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 08 мар 2018, 17:20

12 Аминь, аминь глаголю вам: веруяй в мя, дела, яже аз творю, и той сотворит, и болша сих сотворит: яко аз ко отцу моему гряду:
13 и еже аще что просите (от отца) во имя мое, то сотворю, да прославится отец въ сыне:
14 (и) аще чесо просите во имя мое, азъ сотворю.
15 Аще любите мя, заповеди моя соблюдите,
16 и аз умолю отца, и иного утешителя даст вам, да будет с вами в век,
17 дух истины, егоже мир не может прияти, яко не видит его, ниже знает его: вы же знаете его, яко в вас пребывает и в вас будет.
Творите для БОГА , будьте с Ним за одно , радуйте Его !

Будьте Богом ( Его средством посредством чего ...) - БОГУ для Себя ничего не жалко ))

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 09 мар 2018, 19:41

18 (Зачало 57) якоже мене послал еси в мир, и аз послах их в мир,
19 и за них аз свящу себе, да и тии будутъ священи во истину.
20 Не о сих же молю токмо, но и о верующихъ словесе их ради в мя,
21 да вси едино будут: якоже ты, отче, во мне, и аз в тебе, да и тии в нас едино будут: да (и) мир веру имет, яко ты мя послал еси:
22 и аз славу, юже дал еси мне, дахъ им: да будут едино, якоже мы едино есма:


А вот та же цтата из Библии более современным языком :
- Давайте договоримся, что в вашем понятии - “шестая раса”? Только вы придумали наименования и даже умудрились дать им нумерацию. Каждый из вас, как вы говорите, ведёт подготовку. И почему только в шестую? Если среди вас есть, и “первые” и “вторые” и “седьмые”, если пользоваться вашей нумерологией. Среди вас есть те, которые не подлежат вообще никаким вашим понятиям и нумерологиям, ибо они пришли извне и здесь в качестве гостей или в кого-то либо других. Каждый из вас готовится. И даже если кто-то из вас уже перестал надеяться, или как вы говорите: “деградируете”,- это всего лишь один из уроков, только и всего. Ибо, что такое жизнь? Это движение вперёд. Вы, когда-то, спрашивали о машине времени, и мы вам говорили, что относительно вас,- лично вас,- вы не можете уйти в прошлое. Вы можете посмотреть на прошлого себя, но, именно для вас - время идет вперёд, именно для вас - всегда есть движение. Даже тогда, когда, в вашем понятии, вы остаётесь на месте и не совершенствуетесь. Далее,- нельзя говорить о скорости, когда придёт время то. Нельзя. Ибо резко не будет оно, потому-что каждый из вас должен прийти своей дорогой, и никто не будет вас подталкивать. Есть варианты, когда природа помогает, иначе - в вашем понятии - катастрофы. Вами развита теория катастроф. Отчасти, она верна. Дальше - вы переходите через боль, через страх. Мы говорили вам, что это одно из самых сильных чувств ваших, и вы должны опуститься столь низко, чтобы испугаться самих себя. Но это не значит, что вы опуститесь до определенного уровня, нет, ибо человек, в вашем понятии “пустой”, имеет свою глубину падения. Священный человек тоже падает, но у него своя “глубина”.

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 09 мар 2018, 22:35

15 (Зачало 67) егда же обедоваше, глагола симону петру иисус: симоне ионин, любиши ли мя паче сихъ? Глагола ему: ей, господи, ты веси, яко люблю тя. глагола ему: паси агнцы моя.
16 глагола ему паки второе: симоне ионин, любиши ли мя? Глагола ему: ей, господи, ты веси, яко люблю тя. глагола ему: паси овцы моя.
17 глагола ему третие: симоне ионин, любиши ли мя? оскорбе (же) петр, яко рече ему третие: любиши ли мя? и глагола ему: господи, ты вся веси: ты веси, яко люблю тя. глагола ему иисус: паси овцы моя.
18 Аминь, аминь глаголю тебе: егда был еси юн, поясался еси сам, и ходил еси, аможе хотел еси: егда же состареешися, воздежеши руце твои, и ин тя пояшет, и ведет, аможе не хощеши. [/quote]


Вот так и заканчивает своё существование " старушка " Европа - ведут куда не хочет, делает , чего не хочет с беЗтолку протянутыми руками .

Аватара пользователя
Gagara
Зарегистрированный участник
Сообщения: 7280
Зарегистрирован: 01 янв 2014, 09:24
Ник: Gagara

Re: "Разбор полётов "

Сообщение Gagara » 12 мар 2018, 12:41

Кто имеет инфу с оригинала Библии - какие там цифры , потому как выходит , что с Христом ходили не 12 апостолов :
18 Бе же вифаниа близ иерусалима яко стадий пятьнадесять
- 15 ~ вёрст
41 И се прииде муж, емуже имя иаир, и той князь сонмищу бе. И пад при ногу иисусову, моляше его внити в дом свой:
42 яко дщи ( отроковица ) единородна бе ему, яко лет двоюнадесяте, и та умираше.
- 12 лет

17 И ядоша и насытишася вси: и взяша избывшия им укрухи коша дванадесяте.
- 12 коробов

9 отвеща иисус: не два ли надесяте часа еста во дни? аще кто ходит во дни, не поткнется, яко свет мира сего видит:
- 12 часов в дне
Бысть же во дни тыя, изыде в гору помолитися: и бе об нощь в молитве божии.
13 И егда бысть день, призва ученики своя: и избра от них дванадесяте, ихже и апостолы нарече:
14 симона, егоже именова петра, и андреа брата его, иакова и иоанна, филиппа и варфоломеа,
15 матфеа и фому, иакова алфеева и симона нарицаемаго зилота,
16 иуду иаковля, и иуду искариотскаго, иже и бысть предатель.
- избрано 12 апостолов
70 отвеща им иисус: не аз ли вас дванадесяте избрахъ? и един от вас диавол есть.
- 12
71 глаголаше же иуду симонова искариота: сей бо хотяше предати его, един сый от обоюнадесяте.
24 фома же, един от обоюнадесяте, глаголемый [близнецъ], не бе (ту) с ними, егда прииде иисус.
Приступльше же обанадесяте рекоша ему: отпусти народ,
1 И бысть посем, и той прохождаше сквозе грады и веси, проповедуя и благовествуя царствие божие: и обанадесяте с ним,
1 Созвав же обанадесяте, даде им силу и власть на вся бесы, и недуги целити: 2 и посла их проповедати царствие божие и исцелити болящия.

) Поемь же обанадесяте ученики своя, рече к нимъ? се восходим во иерусалим, и скончаются вся писанная пророки о сыне человечесте:

3 Вниде же сатана во иуду нарицаемаго искариот, суща от числа обоюнадесяте

30 да ясте и пиете на трапезе моей во царствии моем: и сядете на престолех, судяще обеманадесяте коленома израилевома.

47 еще же ему глаголющу, се народ, и нарицаемый иуда, един от обоюнадесяте, идяше пред ними, и приступи ко иисусови целовати его. Сие бо бе знамение дал им: егоже аще лобжу, той есть.
- оба-на-десять , не есть два-на-десять , выходит 2х10=двадцать ? нужен первоисточник :hmmm:
перед Пасхой :
14 Последи (же) возлежащим им единомунадесяте явися,
- 11
9 и возвращшася от гроба, возвестиша вся сия единомунадесяте и всем прочим.
- 11


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: Bing [Bot] и 16 гостей